III Ogólnopolski
Turniej Tańca Nowoczesnego
o Puchar Burmistrza Miasta Kościana

Organizator: K.T.S. Poezja i Urząd Miejski Kościana | Lokalizacja: Kościan

Termin: 27-28.04.2019r.

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE
III OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA!


Zapraszamy kluby zrzeszone i niezrzeszone,
wszystkich tancerzy chcących skonfrontować swój dorobek artystyczny na różnych poziomach zaawansowania.


W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT, tel.: +48 694 923 373.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

  27-28.04.2019r.
  Hala Sportowa, ul. Wielichowska 43a, 64-000 Kościan
 Rejestracja uczestników online
 Parkiet 10m x 12m
 Dyplomy za uczestnictwo, puchary za I, II i III miejsce
 Bufet z gorącymi posiłkami
 Darmowy wstęp dla publiczności

 • Kategorie taneczne:
 • - Taniec Nowoczesny
  - Taniec Współczesny
  - Inne Formy Tańca (Disco Dance, Show Case, Latin solo)

 • Kategorie wiekowe:
  - dzieci do lat 8 bez podziału na style taneczne
  - 9 - 11 lat
  - 12 - 15 lat
  - pow. 15 lat

SĘDZIA GŁÓWNY ZAWODÓW
MAGDALENA KOSSAKOWSKA

Tancerka, choreograf, pedagog.
Naukę tańca rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu 1977 roku i ukończyła w 1986. Po ukończeniu szkoły podjęła pracę w Teatrze Wielkim w Poznaniu na stanowisku solistka baletu i pracowała tam 22 lata. Tańczyła na deskach Teatrów zarówno Polskich jak i zagranicznych (Anglia, Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg, Ukraina, Francja, Chiny, Szwajcaria).
Po zakończeniu kariery w Teatrze postanowiła sprawdzić się jako pedagog i choreograf w Agencji Artystycznej Artura Niedźwiedzia, Rewia Viva, Akademia Tańca Hakiel, Studio Tańca Art of Move, obecnie w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź. Pracowała również jako choreograf Wyborów Miss Wielkopolski, Miss Wrześni, Miss Kórnika, oraz szereg pokazów mody, a także jako pedagog w Teatrze Muzycznym.PIOTR SZWARC
Tancerz, instruktor, choreograf w kategoriach tanecznych: Popping, Bboying, Hip-Hop. Uczestnik 3. Edycji Mam Talent, 8. Edycji You Can Dance (Sewilla) oraz 9. Edycji You Can Dance (Malta). Ceni sobie pracę wkładaną w doskonalenie siebie i innych. Pozytywną energię czerpie przede wszystkim od otaczających go ludzi, tańca i muzyki.
Najważniejsze osiągnięcia:
- 1 miejsce - Dance in Reen (Francja)
- 1 miejsce - Kesel (Słowacja)
- 1 miejsce - Go Hard or Go Home (Aber U.K.)
- 2 miejsce - Górska Bitwa
- 3 miejsce - Flash Boys Turnament
- top 8 - Factory Kingz (Rosja)

MARTA MAJ
Doktor nauk prawnych i wykładowca akademicki, jednak od najmłodszych lat silnie związana z tańcem. Początkowa był to taniec towarzyski i charakterystyczny, później przyszła długa fascynacja tańcem nowoczesnym, a od ponad 10 lat silnie związana z tańcem estradowym i współczesnym. W młodzieńczych latach laureatka i zwyciężczyni wielu turniejów tanecznych w kategoriach solo i duet, mistrzyni wielkopolski w tańcu nowoczesnym i reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata. Dyplomowany instruktor tańca, a także fitnessu. Obecnie solistka i choreograf poznańskiej Rewii Viva oraz założyciel i choreograf jednej z największych grup cheerleaders w Polsce. Jako choreograf i tancerz zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego show tanecznego Got to Dance. Technik tańca estradowego, contemporary i jazzowego. Uczyła się u takich sław jak: Joachim Sautter, Byron von Jones, Jay Windson Robinson, Jean Claude Marginale, Sven Niemieyer, Bill Hotaling. Ukończyła także szkolenia dla pedagogów organizowane przez Brytyjską Królewską Szkołę Tańca. Autorka największych tanecznych show wystawianych na polskim stadionie, czyli pokazów na 100, 120 tancerek, 166 i 188 tancerek.CHRIS TRYBUŚ
W tańcu przez emocje wyraża samego siebie. Tancerz, aktor i choreograf wielu muzycznych spektakli. Podczas swojej kariery tanecznej zdobywał bogate doświadczenie zawodowe, sceniczne i teatralne. Swój warsztat szkolił u najlepszych trenerów z całego świata w rożnych stylach tanecznych od baletu, przez taniec towarzyski, współczesny, salsę po jazz. Pracował na deskach wielu teatrów w Polsce i za granicą. Obecnie jako aktor współpracuje z Royal National theatre w Londynie.
Wielokrotny Mistrz Polski w tańcu współczesnym, oraz dwukrotny Mistrz świata w tańcu scenicznym.
Obecni wychowankowie tańczący w TRYBUŚ DANCE TEAM posiadają tytuł Mistrzów Świata w Show Dance w formacji.

MAGDALENA PRZEPIERSKA
Współzałożycielka Firmy „5 Element" dyplomowany nauczyciel tańca (form ulicznych i jazzowych) , pedagog, choreograf. Od najmłodszych lat muzyka i taniec sprawiają jej wielką radość. Prowadzi lekcje dla bardzo licznego grona osób. Pracuje również jako choreograf grup tanecznych przygotowując je na zawody, pokazy taneczne, teatralne. Współtworzyła spektakl dla zespołu Margareds' Blood on a dance floor, wystawiany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i wiele innych.
Szkoliła się u Fantastycznych nauczycieli w takich jak: FREDERIC FOLKES (popping, locking), MONCELL ILLKOZBY DURDEN (house, hip hop, locking), GABRIEL FRANCISCO (hip hop, house), WITOLD JUREWICZ (współczesny), RADEK STĘPNIAK (hip hop, house, współczesny), AGNIESZKA ŁUCZYŃSKA (jazz, videoclip), JOSEPH GO (hip hop), SWEET (hip hop, house, crump), ERICA SOBOL (współczesny) TONY CZAR (choreografia) KYOKA (hip hop), MAJID (hip hop), BOOGIE FRANTICK (popping), LOOSE JOINT (hip hop), POPPIN PETE (popping), STORM (popping), HERO (house), C-MACK (hip hop, choreografia), WITOLD JUREWICZ (współczesny), NASTYA (hip hop)PATRYK KLEPPER
Swoją przygodę z tańcem rozpoczął 18 lat temu, gdzie zafascynowany tym, co teraz nazywamy Break Dance zaczął rozwijać się w tym kierunku. Uczestnictwo w największych europejskich imprezach tanecznych oraz obcowanie z wysokiej klasy tancerzami sprawiło, że dzisiaj jest jednym z najbardziej wszechstronnych tancerzy w Polsce i reprezentuje najwyższy poziom na europejskich parkietach. Obecnie tancerz Teatru Muzycznego w Gdyni. Poprzez swoje umiejętności wraz ze swoją grupą doszedł do pół finału takich programów jak Mam Talent oraz Got to Dance. Występował również ze znanymi na całym świecie artystami takimi jak legenda muzyki Disco Boney M, raper 50 Cent, a swoim show uświetniał największe muzyczne eventy w Polsce, m.in. Warsaw Orange Festival.
Jest także instruktorem. Na treningach zrzesza ogromną grupę osób chcących uczyć się własnie tego jedynego w swoim rodzaju tańca.

KATARZYNA OSTYNOWICZ
Zawodowa tancera. Gimnastyczka artystyczna 1990-1996r. Pływaczka synchroniczna 1996-2002r. Była reprezentantka Polski w pływaniu synchronicznym. Wielokrotna mistrzyni kraju, uczestniczka mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich juniorów.
Tancera. Instruktorka i choreografka wielu stylów tańca. Występuje w teledyskach oraz podczas koncertów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.ANNA DOVGANOVSKA
Pochodzi z Lwowa. Mistrzyni Ukrainy w gimnastyce artystycznej. Finalistka YCD 9 Polska. Prowadziła zajęcia na kierunku taniec na AHE Lodz, obecnie jest wykładowcą tańca współczesnego na ukraińskim Uniwersytecie również na kierunku taniec. Jej studenci są mistrzami Europy w stylu contemporary w Federacji WADF. Obecnie sędzia WADF w Polsce.

SARA JANICKA
22-latka, mistrzowska klasa taneczna „S” w tańcach latynoamerykańskich, finalistka Mistrzostw Polski w gimnastyce artystycznej. Finalistka 8 edycji YouCanDance, Mistrzostwo Polski w Showdance LA 2016, Mistrzyni Świata w kategorii „Showdance” 2016, zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowych Zawodach "Maadi Cup" w gimnastyce artystycznej w Kairze.
Pracuje z dziećmi w przedszkolach, nauka tańca w dwóch szkołach tanecznych, prowadzi zajęcia gimnastyki artystycznej dla dzieci. Posiada międzynarodowy kurs instruktora tańca ze specjalnością taniec towarzyski w EgurrolaDanceStudio. Finalistka programu YouCanDance - po prostu tańcz, półfinalistka programu World of Dance, Mistrzyni Świata w Latin Danceshow, II miejsce na Mistrzostwach Wschodnich Stanów Zjednoczonych - Open Amateur Latin Championship.

Vito Ostyn WS
Od 15 lat na scenie muzycznej. Raper, freestyle'owiec, beatboxer, tancerz, konferansjer, aktor teatralny i żołnierz zawodowy. Grał główną rolę w jednym z pierwszych hip-hopowych musicali w Polsce. Finalista mistrzostw Polski WBW we freestyle'u i beatbox'ie, oraz telewizyjnego show TVP2 "Bitwa na Głosy". Oprócz oldschoolowego tworzenia show - solo - od dekady występuje z największymi gwiazdami polskiej branży muzycznej.

Lokalizacja